28 грудня в галереї "Ужгород" представники Асамблеї громадських рад Закарпаття взяли участь в традиційній "Різдвяній виставці" робіт закарпатського активу Національної спілки художників України. Представляли Асамблею: її голова – Федір Харута та співголова зазначеної Асамблеї, Надзвичайний і Повноважний посол України в Швейцарії та Князівстві Ліхтенштейн у 2008-2014 рр. Ігор Дір.

Зимовий вернісаж, яким традиційно підсумовує рік найпотужніша художницька спільнота краю, і цього разу згуртував митців кількох творчих генерацій та представників різних видів образотворчості.

Панівний у добірці різдвяний настрій переданий напрочуд багатомовно: як стилізованими сакральними образами, так і колоритними атрибутами народних вірувань та звичаїв, а ще – "фірмовими" засніженими пейзажами, що в ці святкові дні здатні прокинути в метушливих містян щиру ностальгію за тим самим сільським Різдвом, родом із дитинства.

Під час відкриття виставки очільник обласного осередку НСХУ, народний художник України Борис Кузьма відзначив, що 2016-ий видався багатим на віхові події (відзначення 125-літніх ювілеїв А.Ерделі та Й.Бокшая і 70-річчя від створення крайової спілчанської організації), плідним для виставкової діяльності спілчан (як в Україні, так і за кордоном), а також – щедрим на визнання (колектив поповнився трьома "народними" і трьома "заслуженими" художниками).

Крім того, за поданням Бориса Кузьми та за рішенням Президії Асамблеї громадських рад Закарпаття, за вагомий внесок в розвиток художнього мистецтва краю, співголова Асамблеї Ігор Дір вручив художнику Василю Вовчку нагороду «Почесний громадський діяч Закарпаття» ІІІ ступеню.

Додати коментар

Захисний код
Оновити