Для майбутніх випускників факультету міжнародних економічних відносин Ужгородського Національного університету спілкування з громадським активом  - один із важливих аспектів їх професійної діяльності у майбутньому.

Тож закономірно, що вони з особливим інтересом вникають у реалії громадського руху, його особливості, труднощі, можливості. Багато цікавого і корисного студенти-міжнародники почерпнули для себе під час зустрічі, що відбулась з ініціативи декана факультету міжнародних економічних відносин УжНУ, доктора політичних наук, професора Миколи Палінчака. На розмову із студентами він запросив голову Асамблеї громадських рад Закарпаття Федора Харуту, співголову зазначеної Асамблеї, Надзвичайного і Повноважного посла України в Швейцарії та Князівстві Ліхтенштейн у 2008-2014 рр. Ігора Діра, голову Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василя Густі, голову громадської організації «Міжнародна організація ветеранів, пенсіонерів та працівників підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю «Єдність патріотів», голову Комітету законності, правопорядку та протидії корупції Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації Йосипа Лазаря, начальника управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Закарпатської ОДА у 2010-2014 рр., директора Центру перепідготовки державних службовців Володимира Дупелича.

Конкретності розмови сприяло те, що декан факультету Микола Палінчак провів ознайомчу екскурсію для гостей. Вони з цікавістю сприйняли оснащені сучасним обладнанням тематичні аудиторії, в кожній з яких ідеться про конкретну країну Євросоюзу, найважливіші економічні і громадські міжнародні організації. Микола Михайлович повідомив, що з наступного навчального року одна з аудиторій факультету висвітлюватиме діяльність Асамблеї громадських рад Закарпаття. Зацікавленість студентів історією і теперішнім станом громадського руху на Закарпатті підтвердилась вже з самого початку зустрічі. Федір Харута на конктерних прикладах розповів, як у повоєнні часи і вже за роки незалежності України зроджувався, трансформувався і розвивався громадський рух у нашому краї, як вивчався і вивчається та узагальнюється набутий у цій сфері досвід громадських активістів. Він звернув увагу на важливість логіки і конкретики у найрізноманітніших громадських починаннях з тим, щоб аргументовано вести діалог з владними структурами про їх необхідність. Письменник Василь Густі акцентував на тому, що громадський активіст повинен на професійному рівні знати ту проблему, яку він порушує, закликав студентів якнайповніше використовувати всі можливості для набуття міцних базових знань. Адже немає нічого гіршого, ніж активіст-невіглас. Він також звернув увагу на моральні аспекти громадської діяльності взагалі і кожного активіста зокрема. Бути громадським активістом, безумовно, почесно. Але це і не менш відповідально!

Далі зустріч набула цікавого діалогу, в якому було чимало конкретних запитань від аудиторії на які запрошені дали вичерпні відповіді. Приємною несподіванкою для студентів став виступ колишнього випускника факультету міжнародних відносин, а нині відомого підприємця, волонтера, який одним із перших надав дієву допомогу воїнам АТО, крім того всебічно сприяє облаштуванню та забезпеченню факультету сучасною технікою Василя Молдавчука. І на цей раз він прийшов до своїх колег-міжнародників із подарунком – сучасним принтером, який урочисто вручив декану факультету.

За поданням професора Миколи Палінчака за активну багаторічну громадську діяльність Федір Харута вручив Василю Молдавчуку почесну відзнаку Асамблеї громадських рад Закарпаття «Почесний громадський діяч Закарпатської області» І ступеню.

Додати коментар

Захисний код
Оновити