Ім’я Папи Римського Іннокентія ІІІ вписане золотими літерами не лише в історію католицької церкви, але і в історію України як засновник Галицького королівства у 1215 році. У 1216 році Іннокентій ІІІ відійшов у вічність. Нинішнього року від цієї скорботної дати минуло 800 літ.

На знак світлої пам’яті до цієї неординарної особистості в нашій країні та у Ватикані відбулися належні урочисті заходи. Посол Української Греко-католицької церкви при Ватикані епископ Іриней Білик запросив до Папської столиці для участі в них науковців, істориків, громадських активістів із Дніпра, Львова, Тернополя, Івано-Франківська. Закарпатську область у ній представив Голова Асамблеї громадських рад та Ліги українського козацтва Закарпаття Федір Харута.

27 жовтня вони взяли участь у велелюдній Службі Божій, яку відправив на площі Святого Петра в Римі глава католицької церкви Франциск.

Після урочистої Літургії, відбулась зустріч із Послом України при святому Престолі – Тетяною Іжевською та презентація наукових праць директора Інституту Східної Європи Віктора Ідзьо з актуальних питань духовності. Відтак владика Іриней запропонував гостям у України відвідати базиліку апостола Петра, ознайомитись з іншими визначними місцями Ватикану, де кожна споруда, кожен камінь мають свою Історію і значення в ній.

За словами Федора Харути, особливе враження на всіх справив Собор святих Петра і Павла. Адже в його художньому оздобленні знайшлося місце для символів української нації- зображення великого Київського князя Володимира та Державного Знаку – Тризуба. Зрештою, всі палаци Ватикану утворюють найбільший музейний комплекс у світі. У їх численних галереях, виставкових залах, внутрішніх двориках зберігаються зібрані римськими понтифіками протягом багатьох століть неоцінимі мистецькі скарби. До прикладу, однією із святинь Сикстинської капели є рукописна Біблія, датована 4-им століттям.

Залишились незабутні враження і від Ватиканських садів – найпрекрасніших у Європі. Там у тиші і зелені можна чудово відпочити і набратись снаги до подальших духовних звершень. Однією з окрас є вражаючий фонтан Галеон, побудований у XVII столітті. Це зменшена копія італійського галеона, яка стріляю одразу із 16 гармат … водою. Папа Римський Урбан VII про даний витвір висловив глибоку думку: «Машина для ведення війни, що належить папам, стріляє не вогнем, а водою, яка гасить полум'я війни». У наш тривожний час ці слова мають і тепер свій актуальний зміст. Адже особливістю всієї політики Ватикану було і залишається – збереження миру на землі і злагоди між людьми.

Пройняті високим ухом краси і святості Вічного Міста, посланці з України взяли безпосередню участь в урочистостях, присвячених 800 річчю кончини Папи Римського Іннокентія ІІІ. Відбулись вони 27 жовтня в Лятеранському соборі, де воздвигнутий пантеон і його честь.

На завершення свого перебування у Ватикані, делегація з України відвідала музей християнських реліквій, подарунків та папського убрання, які зберігаються у соборі Вasilica Pарale di Santa Varia Maggiore.Там Федір Харута вручив Послу Української греко-католицької церкви при Ватикані епіскопу Іринею Білику колекцію геральдичних знаків та гербів Закарпаття і фотоальбом про історію Сакрального мистецтва Срібної Землі. У ньому подано багатющий матеріал про благотворний багатовіковий вплив Ватикану на піднесення культури і духовності на теренах Закарпаття, що дало потужний імпульс для поступу як попередніх так і нинішнього поколінь у всеукраїнському та загальноєвропейському контекстах.


так виглядає пропуск до Ватикану

Коментарі  

0 #1 Анатолій Андрійович 15.11.2016, 10:56
Подія надзвичайно визначна для Закарпаття!Федо ре Григоровичу, Ви, як завжди,на вістрі подій.
Цитата

Додати коментар

Захисний код
Оновити