Комісія з питань молодіжних ініціатив провела круглий стіл на тему «Люстрація очима молоді». Під час заходу ми отримали чимало важливих рекомендацій щодо проведення люстраційних процесів на території Закарпатської області.

«Ми, учасники круглого столу «Люстрація очима молоді», представники молодіжних та студентських організацій, Громадської ради при Закарпатській ОДА, зацікавлених установ та об’єднань в люстраційних процесах на Закарпатті та в Україні усвідомлюємо свою відповідальність за логічний і послідовний процес очищення влади від людей, які зганьбили своє ім’я та діяльність участю у корупційних діях чи потуранню диктаторському режиму Януковича», - йдеться в тексті Резолюції.

Ми звертаємося до народних депутатів України, Закарпатської обласної адміністрації, громадських організацій, громадян України та всіх зацікавлених суб’єктів у процесі люстрації з проханням підтримати громаду міста Ужгород у прагненні до очищення влади від хабарництва та сприяти реалізації Резолюції на практиці.

Головна задача на сьогодні – повністю перезавантажити систему влади та не допустити приходу до влади людей із сумнівною репутацією та таких, які себе заплямували у співпраці із режимом Януковича.

РЕЗОЛЮЦІЯ

Ми, учасники круглого столу «Люстрація очима молоді», представники молодіжних та студентських організацій, Громадської ради при Закарпатській ОДА, зацікавлених установ та об’єднань в люстраційних процесах на Закарпатті та в Україні усвідомлюємо свою відповідальність за логічний і послідовний процес очищення влади від людей, які зганьбили своє ім’я та діяльність участю у корупційних діях чи потуранню диктаторському режиму Януковича.

Орієнтуючись на зміну системи влади як явища, а не просто на зміну облич у владі, ми розуміємо, що на даному етапі Україні слід перейняти винятково найкращий світовий досвід проведення подібних процесів та адаптувати його до українських реалій.

Засвідчуємо своє прагнення не залишатися осторонь та долучаємося до процесу люстрації у своїх містах і селах, на рівні районів, областей та в Україні.

Разом із тим, хочемо відмітити, що на сьогоднішній день поки-що немає єдиного бачення, як має відбуватися процедура люстрації чиновника, через відсутність законодавчої бази «на місцях»починають виникати непорозуміння.

У ході обговорення нами було розглянуто кілька важливих питань із організації процедури громадського люстрування, висунуто ряд пропозицій щодо її вдосконалення та прийнято такі пропозиції і рекомендації:

1. Звернутися до депутатів Верховної Ради України з вимогою ініціювати першочергове прийняття Закону про люстрацію.

2. Підтримати критерії, розроблені Громадським Люстраційним комітетом Закарпатської області та здійснювати моніторинг за призначеннями на всі керівні посади в області відповідно до цих критеріїв.

3. Провести повну люстрацію правоохоронних органів.

4. Для того, щоб здійснити повне перезавантаження влади, вимагати, щоб усі виборні посади підлягали процедурі люстрації.

5. На пропозицію присутніх студентів і викладачів ДВНЗ «УжНУ» сприяти створенню Громадського Люстраційного комітету в межах Ужгородського національного університету та ініціювати проведення круглого столу у вівторок, 19 березня круглого столу на тему «Громадська Люстрація у ВНЗ».

6. Ініціювати проведення наступного круглого столу з обговорення процедури громадської люстрації з урахуванням набутої практики.

7. Залучати засоби масової інформації до процедури люстраційного процесу з метою більш прозорого та повного інформування громадськості.

8. Розробити для кандидатів на заміщення керівних посад люстраційної декларації та закріпити її функції законодавчо.

9. Представники молодіжних громадських організацій беруть на себе зобов’язання надавати підтримку діяльності Громадському Люстраційному Комітету Закарпатської області.

 

м.Ужгород, 13.03.2014 р.

Додати коментар

Захисний код
Оновити